Gezamenlijke website van de parochies H. Agnes en H. Jozef, beide gevestigd in de Sint-Agneskerk, centrum voor de traditionele Latijnse liturgie

Vandaag in de Agneskerk

De kalender is bijgewerkt tot en met 30 april 2020, onder voorbehoud van wijzigingen.

Alle openbare liturgische plechtigheden tot en met 31 mei 2020 zijn afgelast

Onze kerk is dagelijks (zondag tot en met zaterdag) geopend tussen 10.00 en 11.00 uur voor persoonlijk gebed of biecht.
De kerk wordt stipt om 11.00 uur gesloten. De pastorie is niet toegankelijk, ook niet voor toiletbezoek.
Houdt u óók in het kerkgebouw en op het kerkplein aan de voorgeschreven regels voor hygiëne en veiligheid.

Bidt dagelijks de Rozenkrans en voedt uw ziel met de geestelijke communie!
Moge God Zijn barmhartige Almacht tonen en Zijn rijke erbarming over ons uitstorten.
Mogen wij ons waardig maken om die te ontvangen.


De live-uitzending van vandaag (11.00 uur) kunt u hier rechstreeks volgen of terugkijken.

13 oktober 2009

Angelus-toespraak 11 oktober 2009: De heiligen hebben de gekruisigde en verrezen Christus nagevolgd

"De perfectie van de heiligen komt tot uitdrukking in hun keuze die ingaat tegen de heersende tendens, in hun leven volgens het Evangelie", zo sprak paus Benedictus XVI afgelopen zondag tijdens de canonisatie van vijf heiligen. De Paus zei dat Jezus ons allen, ook in deze tijd, uitnodigt om ons leven te geven voor anderen, zonder berekeningen en zonder eigenbelang. Een indringende oproep die de heiligen hebben nagevolgd toen zij zichzelf in alle nederigheid hebben toegewijd aan het gehoorzaam volgen van de gekruisigde en verrezen Christus. Ook voor ons zijn zij belangrijke voorbeelden.

Tijdens de heilige Mis in de Sint-Pietersbasiliek, waarin paus Benedictus XVI vijf zaligen, onder wie de Belgische pater Damiaan de Veuster, heilig verklaarde, sprak de Paus in zijn homilie onder meer over het leven van pater Damiaan. Hij deed dat in verschillende talen, waaronder in het Nederlands (externe link).

De video met de volledige Angelus-toespraak (gedeeltelijk in het Nederlands) kunt u hier bekijken: