Gezamenlijke website van de parochies H. Agnes en H. Jozef, beide gevestigd in de Sint-Agneskerk, centrum voor de traditionele Latijnse liturgie

Vandaag in de Agneskerk

De kalender is bijgewerkt tot en met 30 april 2020, onder voorbehoud van wijzigingen.

Alle openbare liturgische plechtigheden tot en met 31 mei 2020 zijn afgelast

Onze kerk is dagelijks (zondag tot en met zaterdag) geopend tussen 10.00 en 11.00 uur voor persoonlijk gebed of biecht.
De kerk wordt stipt om 11.00 uur gesloten. De pastorie is niet toegankelijk, ook niet voor toiletbezoek.
Houdt u óók in het kerkgebouw en op het kerkplein aan de voorgeschreven regels voor hygiëne en veiligheid.

Bidt dagelijks de Rozenkrans en voedt uw ziel met de geestelijke communie!
Moge God Zijn barmhartige Almacht tonen en Zijn rijke erbarming over ons uitstorten.
Mogen wij ons waardig maken om die te ontvangen.


23 september 2009

Angelus-toespraak 20 september: Keer geweld om in respect voor anderen

Onder de gelovigen die aanwezig waren in het buitenverblijf Castel Gandolfo om samen met de Paus het Angelus te bidden was afgelopen zondag een grote groep uit Tsjechië. Paus Benedictus XVI zal zaterdag dat land bezoeken.

De Paus verwees naar de brief van de heilige apostel Jacobus, waarin deze spreekt over echte wijsheid die de aanwezigheid van valsheid en egoïsme doet verminderen, toen hij zei: "In bepaalde delen van de maatschappij zien we vandaag de dag steeds vaker een gebrek aan respect voor de waarheid en voor het woord, dat samengaat met een hang naar agressie, haat en wraak."

"Als iedereen in zijn eigen leven de neiging tot leugens en geweld zou kunnen weerstaan en in plaats daarvan respect en waardering voor anderen zou voorleven, dan zijn misschien niet alle dagelijkse problemen in een klap opgelost, maar ze zouden in elk geval met meer geduld en op een effectievere wijze benaderd worden", aldus de Paus.

In de volgende video ziet en hoort u de volledige Angelus-toespraak.