Gezamenlijke website van de parochies H. Agnes en H. Jozef, beide gevestigd in de Sint-Agneskerk, centrum voor de traditionele Latijnse liturgie

Vandaag in de Agneskerk

De kalender is bijgewerkt tot en met 30 april 2020, onder voorbehoud van wijzigingen.

Alle openbare liturgische plechtigheden tot en met 31 mei 2020 zijn afgelast

Onze kerk is dagelijks (zondag tot en met zaterdag) geopend tussen 10.00 en 11.00 uur voor persoonlijk gebed of biecht.
De kerk wordt stipt om 11.00 uur gesloten. De pastorie is niet toegankelijk, ook niet voor toiletbezoek.
Houdt u óók in het kerkgebouw en op het kerkplein aan de voorgeschreven regels voor hygiëne en veiligheid.

Bidt dagelijks de Rozenkrans en voedt uw ziel met de geestelijke communie!
Moge God Zijn barmhartige Almacht tonen en Zijn rijke erbarming over ons uitstorten.
Mogen wij ons waardig maken om die te ontvangen.


29 september 2009

Angelus-toespraak 27 september: Christus is het fundament van ons leven

Afgelopen zondag vierde paus Benedictus XVI de heilige Mis in Brno in Moravië, de tweede stad in Tsjechië. Het centrale thema in zijn preek was de christelijke hoop. De Heilige Vader benadrukte dat we ons leven moeten bouwen op Christus. De Paus zei dat technische vooruitgang en het verbeteren van de sociale structuren weliswaar belangrijk en noodzakelijk zijn, maar dat zij geen garantie bieden op een samenleving met een gezonde moraal.

De Paus memoreerde dat Moravië rijk is aan Mariale heiligdommen en dat het de plek is waar paus Johannes Paulus II na de val van het communisme zijn reizen door Centraal en Oost-Europa is begonnen. De Paus drukte de gelovigen in het land van de heiligen Cyrillus en Methodius op het hart om hun religieuze tradities in ere te houden.

De volledige Angelus-toepspraak kunt u hieronder bekijken en beluisteren: